Молоко на ніч. Корисно чи ні?

Молоко на ніч. Корисно чи ні?

Молоко на ніч. Корисно чи ні?

Молоком людина починає харчуватися з самого народження. Спочатку це материнське молоко, потім, коли люди стають старше, то п'ють коров'яче або козяче. При цьому користь і шкода молока завжди привертали увагу фахівців з харчування та лікарів. Тим більше що для багатьох людей молоко залишається постійним продуктом у раціоні практично протягом усього життя.

Відомо, що користь молока в великому вмісті протеїну, а крім того в молоці є потрібний організму людини кальцій. Цікаво, що всього в половині літра молока є практично добова доза споживання цього мікроелемента. Також, в молоці присутні чимало вітамінів різних груп.

На Сході ще в давнину молоко вважали чудовим засобом для того, щоб заспокоїти нервову систему. Користь молока в тому, що його регулярне вживання вранці призводить до усунення сонливості, зміцнює психіку і покращує інтелект. Молоко на ніч – гарантія гарного сну. Сучасні фахівці від медицини вважають молоко непоганою підмогою в боротьбі з безсонням.

Крім усього іншого, молоко – прекрасне джерело білка. І якщо випивати трохи молока на ніч, можна навіть схуднути (оскільки саме вночі організм активніше витрачає жири, ніж вуглеводи або білок, за умови що недавно надійшла невелика кількість білка). А також молоко на ніч вкрай корисно при безсонні – воно допомагає заспокоїти нервову систему, розслабитися і заснути.

Молоко на ніч за Аюрведою

Приготуйте молочний напій від безсоння. Додайте в тепле молоко трохи мускатного горіха (на 1 склянку молока спеції на кінчику ножа). Такий напій знімає тривожність, заспокоює нервову систему. Можна давати дітям перед сном, щоб сон був спокійним і глибоким. Але пам'ятайте: мускатний горіх треба вживати в помірних кількостях, через те що велика його кількість надає не найприємнішу наркотичну дію.

Молоко є місячним продуктом і корисно для жіночого організму. Якщо регулярно вживати на ніч склянку теплого молока з «жіночими» спеціями, то вирівнюється гормональний фон, нормалізується менструальний цикл, згладжуються прояви ПМС, йдуть стреси і нервова напруга.

Ґрунтуючись на аюрведичних текстах, можна сказати, що молоко корисно приймати насамперед у денний час: «Молоко, прийняте в полудень, живить і діє як тонізуючий засіб, а також як стимулятор травлення, апетиту, воно збільшує сили, а також полегшує сечовипускання. Молоко, прийняте вранці, дає силу, зміцнює тіло, підтримує систему травлення. Молоко ввечері (тобто за 1,5-2 години до сну), заспокоює, збільшує сили у дітей, покращує зір, лікує виснаження та інші хвороби. Однак якщо людина приймає молоко на ніч, тоді йому не слід відразу спати. Якщо він спить відразу ж після прийому молока, воно зменшує тривалість життя. Також не слід приймати молоко відразу після вечері, так як його буде важко переварити».

Отож, молоко на ніч – корисно, але не більше однієї невеликої склянки, теплого та, можливо, зі спеціями або медом.

Спробуйте смачне «Молоко від фермера».

2014-12-20 Новини 4739
Continue shopping Compare

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists