Чому корова їсть зелену траву а молоко дає біле?

Чому корова їсть зелену траву а молоко дає біле?

Чому корова їсть зелену траву а молоко дає біле?

Людей завжди цікавили відповіді на питання чому. Особливо багато таких питань задають діти. Чому трава зелена? Чому небо блакитне? І, звичайно ж, чому молоко біле? Відповіді на такі питання будуть цікавими і дорослим. Тому спробуємо пояснити, як же так виходить, що корова траву їсть зелену, а молоко дає біле?

Відповідь на це питання виявляється дуже простою. Ті продукти, які корова споживає в їжу, абсолютно не мають жодного впливу на колір її молока, єдине, що може вплинути, і то не на колір, а на жирність і смак, це якість і поживна цінність споживаного нею корму.

Вся справа в тому, що появою молока корова, як втім, і всі ссавці, зобов'язана внутрішнім фізіологічним процесам, таким як лактація і синтез. Завдяки цим процесам вим'я, перш ніж зробити молоко, всмоктує з крові всі необхідні для цього речовини. Однією з таких речовин і є білок казеїн, саме завдяки йому молоко стає білого кольору, точніше тим дрібним часткам (міцелам), які він утворює. Треба також додати, що саме казеїн є основною складовою молока, адже відсоток його вмісту в ньому досягає 70-90%, що, погодьтеся, чимало.  

Якого кольору ще буває молоко?

Але, як не дивно, молоко може і дещо змінювати свій колір, і це вже буде залежати від того, що вона їсть ще. Якщо в раціон корови внести велику кількість продуктів з високим вмістом бета-каротину (гарбуз, морква тощо), то незабаром її молоко буде мати жовтуватий відтінок. Зате саме таке молоко буде збагачено антиоксидантами і вітаміном А. саме таке молоко вважається найбільш корисним, тому що впливає на зміцнення імунітету.

Іноді молоко може бути рожевим. Це дійсно може відбутися в тому випадку, якщо основу раціону харчування корови будуть становити, наприклад, рослини із сімейства жовтецевих. Однак якщо корова воліє харчуватися виключно кукурудзою, тоді молоко буде більш жовтим, ніж зазвичай, – знову ж таки через велику кількість бета-каротину.

Але такий експеримент зовсім не свідчить, що від однієї трави коров'яче молоко позеленіє, бо з цієї їжі в організмі корови утворюється тільки казеїн, а він зеленіти не вміє.

Тим паче не обов'язково розглядати тільки коров'яче молоко. Яке б ви не взяли, будь воно козяче, верблюже, кобиляче або чиє-небудь ще, молоко завжди має білий колір. Однак схожість стосується виключно відтінку, оскільки смак і склад цього напою у різних тварин може сильно відрізнятися.

 

2014-12-15 Новини 5156
Continue shopping Compare

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists