Молоко з медом при болях у горлі.

Молоко з медом при болях у горлі.

Молоко є одним з найцінніших продуктів харчування. Завдяки своєму складу воно відмінно «підживлює» виснажений хворобою організм. Мед же відомий як сильний протизапальний і антибактеріальний засіб. У сукупності ці продукти активізують організм на боротьбу з інфекцією, полегшують біль у горлі, вироблення і відходження мокроти при кашлі, а також сприяють швидкому відновленню пошкоджених дихальних шляхів.

Але чи настільки молоко корисно при застуді?

На жаль, сьогодні потрібно визнати, що корисність молока при застуді занадто перебільшена. Деякі лікарі навіть рекомендують відмовитися від гарячого молока при застуді, через те що воно викликає закислення крові, як і різноманітна жирна, солодка, масляниста, важка й волога їжа, а також випічка, цукерки та солодкі фруктові соки.

Молоко з медом при болях у горлі

Але це не означає, що варто зовсім відмовитись від молока при застуді – у нього дійсно є деякі корисні властивості. Наприклад, молоко має сечогінну дію, воно поповнює нестачу калію. При ГРВІ та особливо грипі часто зникає апетит – тепле молоко при застуді не тільки допомагає полегшити біль і першіння в горлі, але й збільшує калорійність раціону хворого, допомагаючи йому боротися з хворобою. Особливо молоко при застуді корисно дітям – ось чому нам так допомагали рецепти наших мам і бабусь, коли ми були маленькими.

Існує багато варіантів смачного коктейлю, на основі молока та меду. Ось декілька з них:

1. Найпростіший варіант – склянка теплого молока з розчиненою в ньому столовою ложкою меду. Пити цей коктейль можна протягом усього дня, але обов'язково потрібно вживати його на ніч. Це не тільки вилікує вас від кашлю, але і допоможе спокійно і міцно спати всю ніч.

2. Можна трохи доповнити попередній рецепт. До молока і меду додайте маленький шматочок вершкового масла. Це допоможе краще пом'якшити горло. При бажанні можна на півсклянки теплого молока додати півсклянки мінеральної води без газу.

3. Також є один більш складний рецепт. Змішайте мед, тепле молоко і сік чорної редьки (або морквяний сік) в однакових кількостях. Все добре перемішайте, і приймайте по столовій ложці шість-вісім разів на день.

 

2014-12-03 Новини 1209
Tag: Молоко,
Continue shopping Compare

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists