Що таке непереносимість лактози?

Що таке непереносимість лактози?

Непереносимість лактози означає, що організм не може легко переварити лактозу – це різновид натурального цукру, що містить молоко.

Проходячи через товсту кишку, захворювання викликає такі симптоми, як метеоризм, біль у животі, здуття. Деякі люди з цією проблемою абсолютно не можуть перетравлювати молочні продукти, особливо молоко домашнє, в той час як інші можуть вживати їх у невеликих кількостях без проблем. Непереносимість лактози більш поширена серед дорослого населення, найбільше до неї схильні корінні американці, вихідці з Азії, африканці і південні американці.

Що провокує непереносимість лактози

Вона виникає при відсутності лактази – ферменту, який допомагає перетравити лактозу. Непереносимість лактози зазвичай передається генетично, і її симптоми розвиваються в підліткові і дорослі роки. Іноді продукування лактази припиняється після короткочасної хвороби, такого як розлад шлунка або хронічного захворювання, наприклад, муковісцедоз, або після хірургічного видалення частини тонкої кишки. Така проблема може бути як тимчасовою, так і постійною.

У рідкісних випадках новонароджені мають непереносимість лактози. У деяких недоношених дітей також можлива тимчасова непереносимість лактози, тому що їх організми ще не можуть продукувати лактазу.

Молоко

Симптоми

Симптоми непереносимості лактози залежать від кількості лактази в організмі. Прояв симптомів зазвичай починається через 30 хвилин – 2 години після вживання молочних продуктів. До основних симптомів належить: здуття, біль і судоми, бурчання в животі, гази, частий рідкий стілець або пронос, блювота.

Якщо ви відчуваєте постійний дискомфорт після склянки молока, морозива або іншого молочного продукту, це може свідчити про проблему. Іноді симптоми з'являються або посилюються з віком. Якщо ви припускаєте, що у вас нетерпимість лактози, проконсультуйтеся з лікарем.

Лікування

Якщо ви думаєте, що у вас непереносимість лактози, зверніться до лікаря. Він виключить слизовий коліт, запальну хворобу кишечника та передозування проносними засобами. Якщо вам буде поставлений діагноз – непереносимість лактози, то ви будете змушені обмежувати кількість уживаних молочних продуктів і молока все життя.

2014-11-23 Новини 1167
Continue shopping Compare

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists